MEDARBEJDERE

Direktør:
Kim Foss – kim@grandteatret.dk 
Telefon: 33 18 11 60

Marketing og presse:
Mette Søgaard – mette@grandteatret.dk
Telefon: 33 18 11 61 

Materialer, markedsføring / Camera Film
Christel Becker - christel@camerafilm.dk
Telefon: 33 18 11 65

Filmbooking / Camera Film
Maibritt Gamdrup - mai-britt@camerafilm.dk
Telefon: 33 18 11 65

Daglig leder:
Jonas Skovgaard - jonas@grandteatret.dk
Telefon: 33 18 11 64

Bogholderi:
Ingrid Tang – ingrid@grandteatret.dk  
Telefon: 33 18 11 63

Caféleder:
Bettina Ehlers - bettina@grandteatret.dk
Telefon: 33 18 11 62

 

GRAND Teatret

Mikkel Bryggers Gade 8
1460 København K
Telefon: 33 15 16 11

Tog, bus og bil

 
Genvej til billetbestilling
Følg GRAND på
Få vores nyhedsbrev

Vil du være den første, som hører det nye?

Gavekort til GRAND
En stor filmoplevelse hører til de bedste gaver, du kan give - og få!
 
'The Party': Sikken' en fest.

Stjernebesat, stimulerende, stringent og stærkt underholdende! Bravo Sally Potter.

The Beguiled: Smuk som et suk
Se Sofia Coppolas prisvinder fra Cannes eksklusivt i Grand fra 5. oktober.
Mesterværk: I am Not Your Negro

Raoul Pecks ’I Am Not Your Negro’ gør filmen til et politisk våben.

11 matinéer med 'Michelin Stars'

Din mund vil løbe i vand. Rasmus Dinesens gastro-film vises i weekenden + efterårsferien.

Franske Film Mandage

Festen er begyndt - 2 x Catherine, Deneuve og Frot, sparkede sæsonen i gang.



Europa Cinemas
CMS af SiteLoom