Genesis 2.5.0 - en to da_DK translation catalogue (88 entries)

en: Not found, error 404
da_DK: Fejl 404 - Ikke Fundet

en: The page you are looking for no longer exists. Perhaps you can return back to the site's <a href="%s">homepage</a> and see if you can find what you are looking for. Or, you can try finding it by using the search form below.
da_DK: Den side, du er på udkig efter ikke længere eksisterer. Måske kan du vende tilbage til webstedets <a href=“%s”>forside</a> og se om du kan finde det, du leder efter. Eller, kan du prøve at finde den ved hjælp af søgefunktionen nedenunder.

en: The page you are looking for no longer exists. Perhaps you can return back to the site's <a href="%s">homepage</a> and see if you can find what you are looking for. Or, you can try finding it with the information below.
da_DK: Prøv at gå tilbage til forsiden <a href=“%s”>ved at klikke her</a> eller forsøg at finde informationen herunder.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
da_DK: Dette indlæg er adgangskodebeskyttet. Indtast adgangskoden for at læse kommentarer.

en: Reader Interactions
da_DK: Læserinteraktioner

en: Archive Settings
da_DK: Arkivindstillinger

note: Template Name of the plugin/theme
en: Archive
da_DK: Arkiveret

en: SEO Settings
da_DK: SEO indstillinger

en: Layout Settings
da_DK: Layout indstillinger

en: When extending Genesis_Customizer_Base, you must create a register method.
da_DK: Hvis du extender Genesis_Customizer_Base, skal du oprette en metode til registrering.

en: Use for site title/logo:
da_DK: Brug til sitets titel/logo

en: Dynamic Text
da_DK: Dynamisk tekst

en: Image logo
da_DK: Logo

en: Color Scheme
da_DK: Farveskema

en: Select Color Style
da_DK: Vælg farve

en: Default
da_DK: Standard

en: Site Layout
da_DK: Side Layout

en: Select Default Layout
da_DK: Vælg standardlayout

en: Breadcrumbs
da_DK: Brødkrummer

en: Breadcrumbs on Homepage
da_DK: Brødkrummer på forsiden

en: Breadcrumbs on Front Page
da_DK: Brødkrummer på forsiden

en: Breadcrumbs on Posts Page
da_DK: Brødkrummer på indlægsside

en: Breadcrumbs on Single Posts
da_DK: Brødkrummer på enkeltindlæg

en: Breadcrumbs on Pages
da_DK: Brødkrummer på sider

en: Breadcrumbs on Archives
da_DK: Brødkrummer på arkivsider

en: Breadcrumbs on 404 Page
da_DK: Brødkrummer på 404-sider

en: Breadcrumbs on Attachment/Media
da_DK: Brødkrummer på sider med vedhæftede filer/medier

en: Comments and Trackbacks
da_DK: Kommentarer og Trackbacks

en: Enable Comments on Posts?
da_DK: Aktivér kommentarer til indlæg?

en: Enable Comments on Pages?
da_DK: Aktivér kommentarer til sider?

en: Enable Trackbacks on Posts?
da_DK: Aktivér trackbacks til indlæg?

en: Enable Trackbacks on Pages?
da_DK: Aktivér trackbacks til sider?

en: Content Archives
da_DK: Arkiver

en: Entry content
da_DK: Selve indlægsindholdet

en: Entry excerpts
da_DK: Indlægsuddrag

en: Select one of the following
da_DK: Vælg en af de følgende

en: Limit content to how many characters? (0 for no limit)
da_DK: Begræns indhold til hvor mange tegn? (0 for ingen begrænsning)

en: Display the featured image?
da_DK: Vis udvalgt billede?

en: Featured image size
da_DK: Størrelse på udvalgt billede

en: Featured image alignment
da_DK: Placering af udvalgt billede

en: - None -
da_DK: - ingen -

en: Left
da_DK: Venstre

en: Right
da_DK: Højre

en: Entry Pagination Type
da_DK: Indlægs pagineringstype

en: Previous / Next
da_DK: Forrige / Næste

en: Numeric
da_DK: Numerisk

en: Genesis - Import/Export
da_DK: Genesis - Import / Eksport

en: Import/Export
da_DK: Importér/Eksportér

en: Import
da_DK: Importer

en: Export
da_DK: Eksportér

en: Settings successfully imported.
da_DK: Indstillinger importeret.

en: There was a problem importing your settings. Please try again.
da_DK: Der opstod et problem med behandlingen af ​​din import. Prøv igen.

en: Theme Settings
da_DK: Temaindstillinger

en: No export options available.
da_DK: Ingen eksportindstillinger tilgængelige

en: Theme SEO Settings
da_DK: Tema SEO indstillinger

en: Genesis - SEO Settings
da_DK: Genesis - SEO indstillinger

en: Save Changes
da_DK: Gem ændringer

en: Reset Settings
da_DK: Nulstil indstillinger

en: Settings saved.
da_DK: Indstillingerne blev gemt.

en: Settings reset.
da_DK: Indstillinger nulstillet

en: Error saving settings.
da_DK: Fejl ved at gemme ændringer.

en: Follow me on Twitter
da_DK: Følg os på Twitter

en: Home
da_DK: Hjem

en: You are here:
da_DK: Du er her:

en: Archives for
da_DK: Arkiv for

en: Search for
da_DK: Søg efter:

en: Not found:
da_DK: Ikke fundet.

en: Contributor
da_DK: Bidragsyder

en: Lead Developer
da_DK: Udvikler

en: Select / Deselect All
da_DK: Vælg / Fravælg Alle

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
da_DK: Dine ændringer vil gå tabt, hvis du går væk fra denne side.

en: about
da_DK: om-os

en: Pages:
da_DK: Sider:

en: Categories:
da_DK: Kategorier:

en: Authors:
da_DK: Forfattere:

en: Monthly:
da_DK: Månedlig:

en: Recent Posts:
da_DK: Seneste indlæg:

en: Content, Primary Sidebar
da_DK: Indhold, Primær sidebar

en: Primary Sidebar, Content
da_DK: Primær sidebar, Indhold

en: Read more
da_DK: Læs mere

en: Page
da_DK: Side

en: Sorry, no content matched your criteria.
da_DK: Ingen artikler matchede dine kriterier

en: About
da_DK: Om

en: Previous Page
da_DK: Forrige side

en: Next Page
da_DK: Næste side

en: Current page
da_DK: Nuværende side

en: Search this website
da_DK: Søg på siden

en: Search
da_DK: Søg
